Wakanda’nın Black Panther kıyafetleri genellikle iki amaca hizmet eder: vibranyum materyallerinin sağlamlığı ve geri çekilebilir pençeleri sayesinde savaşta pratiktirler ve Wakanda’nın koruyucularının görkemini sergileyen sembolik kıyafetlerdir. Bugünkü konumuz ise yakından gördüğümüz kostümün altında kimin olabileceği.

Filmde T’Challa’nın ölümü başka bir Wakanda savaşçısının mantoyu almasına neden olacak, bu da doğal olarak yepyeni bir suitin gözükmesine ve merak edilen sorulara yol açtı, işte ortaya çıkan görüntülerde gözüken kısmi detaylar:

Black Panther’in Yeni Maskesi

Black Panther: Wakanda Forever’daki maske 2018’deki solo filmden çok Kaptan Amerika: İç Savaş’taki miğfere benziyor. Kulaklar kısa ve oval, burun o kadar belirgin değil ve gözler dar. Bununla birlikte en belirgin değişiklik gözlerin üstünde, kulakların içinde ve başın üst kısmındaki altın olabilir, ayrıca elmas şekli ve alındaki gümüş noktalar size birini hatırlatıyorsa şaşırmayın, bizler onun Shuri’nin ta kendisi olduğunu düşünüyoruz.

Bu kostümün incelikli görsel ipuçları Wakanda’nın yeni koruyucusunun kimliğini de ortaya çıkarmış olabilir. Örneğin Black Panther maskesindeki noktalar Shuri’nin yeni başrol olduğuna dair güçlü kanıtlardır, çünkü bunlar Shuri’nin yüz boyasına çarpıcı biçimde benzer bir düzende düzenlenmiştir.