6 Mayıs 2022’de vizyona girecek olan film, gişe rekorları kıran 2021 Spider-Man: No Way Home’un başarısının ardından 2022’nin ilk uzun metrajlı Marvel projesi olacak. Daha çok korku esintili bir hikayesi olan yapım, MCU için ilk filmlerini çeken Sam Raimi tarafından yönetiliyor.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness, Doctor Strange’i ve çoklu evrenin açılmaya başladığı No Way Home olaylarının sonuçlarını takip edecek. Strange, kendisinin kötü bir versiyonu da dahil olmak üzere çeşitli çok yönlü zorluklarla karşı karşıya kalırken parçalanmış evrenden yeni bir kötü adam ortaya çıkacak. Bu tuhaf yeni düşmanlarla savaşmak için eski dostları Wong ve Wanda’yı yanına alacak.

Marvel Studios, Doctor Strange in the Multiverse of Madness için 30 saniyelik yeni bir reklam spotu paylaştı. Doctor Strange’in Wanda’nın yardımına başvurması da dahil olmak üzere önceki fragmanlardan gelen bazı tanıdık görüntülerden sonra tanıtım filmden yepyeni bir sahneyi gösteriyor. Heyecan verici bir çekimde Wanda ve Wong’un yanında daha önce MCU’da görülmemiş yeni bir canavarın aynı tarafta savaştığını gösteriyor. Teasera göz atmak isterseniz:

Bu tür canavarlar MCU’da nadir görülen bir manzara değil. 4. Aşamada birkaç CGI yaratığı çeşitli Marvel kahramanlarını tehdit etti. En belirgin örnek kesinlikle Eternals’ın Dünya’yı korumaya yemin ettiği ve karşı çıktığı mutant yaratıklar olan Deviant’lar olacaktır. Ancak Doctor Strange in the Multiverse of Madness ile bu klipte tasvir edilen yaratık bu kategorilere ait değil gibi görünüyor. Bunun zaten var olan dünyadan doğan yeni bir yaratık mı yoksa çoklu evren boyunca alternatif bir zaman çizgisinden gelen bir şey mi olduğu şimdilik bilinmiyor.

Karakter son derece sıra dışı bir ittifak olsa da oldukça merak uyandırıyor. Bu klipte canavar Wong ve Strange’in tarafında yer alacak gibi görünse de, bunun nasıl olacağı henüz belli değil. Marvel’in genellikle yaptığı gibi devam filminin gerçek kötü adamını saklıyorlar ve fragmanları özellikle aldatıcı olduğundan bu son klip her şeyin göründüğü gibi olmadığının daha fazla kanıtı.