Marvel Studios, ilk olarak 2019’da D23’te bir Moon Knight Disney+ serisi için planlarını duyurdu. Seri, o zamandan beri en çok beklenen MCU projelerinden biri oldu ve hayranlar en sevdiği çizgi roman karakterinin hayata geçtiğini görmek için sabırsızlanıyor. Oscar Isaac Mısır tanrısı tarafından doğaüstü güçlere sahip birden fazla kişiliğe eşlik eden bir adam olan Marc Spector’ı canlandırıyor.

Seriyle ilgili ayrıntılar hala gizli tutulurken Marvel, son birkaç ay içinde nihayet daha fazla detay sunmaya başladı. Bu detaylar resmi Moon Knight fragmanının yılın başında yayınlanmasını ve Super Bowl sırasında daha fazla görüntünün yayınlanmasını içeriyordu. Pazarlamanın yavaş yavaş başlamasıyla birlikte uzun zamandır beklenen ayrıntılardan biri de Oscar Isaac’in Moon Knight kostümünün türüydü. Marvel, Marc Spector’un Moon Knight’a nasıl dönüştüğünü son çıkan fragmanda detaylıca gösterdi.

Dizinin Disney+’ta yayınlanmasına bir aydan az bir süre kala USA Today tarafından yeni bir tanıtım yayınlandı. Görüntüler, gözleri beyaz bir şekilde parlayan Marc Spector’un kafasının ve vücudunun etrafında oluşan kostüme yakından bir bakış sunuyor.

Videoyu görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayın.

Yayınlanan son bakışla beraber Moon Knight kostümünün fiziksel dönüşümü, serinin göze çarpan bir yönü olmaya başlamış ve hayranların dikkatini çekmiş gibi görünüyor. MCU farklı süper kahramanlarla dolu ancak çoğu Moon Knight kadar benzersiz bir kostüm tasarımına sahip değil. Önceki Moon Knight fragmanları karakterin etrafında oluşan kostümü sanki onu sıkıca mumyalıyormuş gibi gösteriyordu. Ancak bu sefer durum böyle değil.

Moon Knight’ın lansmanı yaklaşırken bu video gelen birçok yeni pazarlama parçasından birisi. Muhtemelen Oscar Isaac’in Moon Knight kostümü ve dönüşümü hakkında yeni bilgiler gelmeye devam edecek.