Pokémon, 1996’da piyasaya çıktığından beri, tarihin en başarılı multimedya serilerinden biri olmuştur. Çok sayıda video oyununda, ticaret-oyun kartında, televizyon dizisinde ve hatta filmlerde yer aldı, Pokémon: The First Movie hala yerel gişede en yüksek hasılat yapan anime filmi.

Pokémon Go’nun 2016’da yeniden popülerlik kazanmasının ardından, videoya dayalı canlı aksiyon filmi hızlı bir şekilde izlendi. 2019’da Warner Bros. ve Legendary Pictures, Pokémon dünyasındaki Detective Pikachu’yu yayınladı. Eleştirmenlerden ve izleyicilerden olumlu yanıtlar almasına ve saygın bir gişeye sahip olmasına rağmen film, Transformers ve Teenage gibi benzer nostaljik filmlerin beğenilerini yakalayamadı.

The Illuminerdi’ye göre, Netflix’in yaklaşmakta olan Netflix serilerine bağlanacak bir canlı aksiyon Pokémon filmi geliştirdiği bildiriliyor. Film, yakın zamanda piyasaya sürülen Dedektif Pikachu ile bağlantılı olmayacak, bunun yerine filmin yeniden başlatılması olacak. Şu anda, ne zaman vizyona gireceği veya dizisiyle mi yoksa ondan sonra mı devam edeceği konusunda bir bilgi yok.

Netflix’in canlı aksiyon Pokémon filmi yapma kararı, yaratıcı kararlarının çoğuna uyuyor. Şirket, yakın zamanda One Piece ve Cowboy Bebop gibi popüler anime dizilerinin canlı aksiyon uyarlamalarına büyük yatırım yaptı. Akış hizmetinin seçeneklerinin çoğu, gençliklerinden hatırladıkları şeylerin uyarlamalarıyla oluşuyor. Pokemon birçok insanın çocukluğunun çok sevilen bir parçası olduğu için hayranlar kendi aileleriyle birlikte popüler dizilere dayanan bir film izlemeye istekli olabilirler.