En sonuncu Sony ve Marvel Studios’un ortak çalışma projesinin sinemalarda gösterime girmesine üç haftadan az bir süre kala, hayranlar şimdiden yeni hikayeleri bekleyebilir. Daha önceki söylentilere rağmen Spider-Man: No Way Home Holland’ın süper kahramanlık görevini sona erdirmeyecek çünkü serideki gelecek filmleri için şimdiden planlar var.

Çıkacak olan son filmden sonra karakterin kaderi hakkında pek bir şey bilinmiyordu. Ancak Fandango ile yaptığı yeni bir röportajda Pascal, Marvel Studios ile Spider-Man’in daha iyi bir gelecek için MCU’da tutma niyetini planladıklarını doğruladı. Dedikleri şöyle:

“Bu, Marvel ile yapacağımız son film değil. Tom Holland ve Marvel ile bir sonraki Spider-Man filmlerini yapmaya hazırlanıyoruz. Bu üç filmden oluşuyor ve şimdi bunlara geçeceğiz. Spider-Man No Way Home MCU filmlerimizin sonuncusu değil.”

Marvel Studios ve Sony arasındaki tarihi işbirliği, 2019’da erken sona erdi ve Spider-Man’in sinema kaderini belirsizlik içinde bıraktı. Neyse ki her iki taraf da bir orta yol bulabildi ve karakteri MCU’da tutacak yeni bir anlaşma hazırladı. Yeniden düzenlenen müzakerelerin şartları çoğunlukla gizli tutulurken, Marvel Studios’un Holland’ın Spider-Man’iyle en az iki film daha çekmesine karar verdiler. Bunlardan biri Spider-Man: No Way Home, diğeri ise şu anda adı bilinmeyen bir film. Planlanan bu yeni Örümcek Adam üçlemesinin mevcut anlaşmayı nasıl etkileyeceği belli değil, ancak hayranlar en azından karakterin hiçbir yere gitmeyeceğinden emin olabilir. Hikaye detayları ise şimdilik bilinmiyor.

Her durumda Marvel Studios ve Sony’nin ortaklığını sürdürmek mantıklı çünkü bu iş artık bir kazan-kazana dönüştü. Filmlerinin şimdiye kadarki başarıları, özellikle Sony’nin uzun süredir devam eden bir Örümcek Adam serisini sürdürme mücadeleleri göz önüne alındığında iş açısından mantıklı. Marvel Studios’un kazancı ise çoğunlukla yaratıcılığa dayalı. Holland’ın Spider-Man’i, Infinity Saga’nın ardından MCU’nun yeni yüzlerinden biri haline geliyor. Karakterin yaşı göz önüne alındığında, seriyi geliştirmeye devam edebilir ve uzunca bir süre var olmaya devam edebilir.