Idris Elba’nın Heimdall’ı, Avengers: Infinity War’da Thanos’un ellerinde ölümünü unutulmaz bir şekilde karşıladı ancak Asgardlı karakterin mirası, oğlu Astrid diğer adıyla Axl aracılığıyla Love and Thunder’da yaşıyor.

Karakterin Infinity War tarafında haksızlığa uğradığını hisseden Heimdall hayranları, Love and Thunder’da oğlunun New Asgard’da hala hayatta ve başarılı olduğunu öğrenmekten doğal olarak heyecanlandılar. Ancak Astrid ve köyün geri kalan çocukları, Gorr tarafından kaçırıldığında mutluluk kısa sürede endişeye dönüştü. Neyse ki Axl babasından kendisine geçen güçleri çağırabildi ve Thor ile uzayda iletişim kurarak Şimşek Tanrısı’nın kendini çocukların kafesine yansıtmasına ve onlara güven vermesine izin verdi. Ne yazık ki görsel efektler Love and Thunder’ın sinema versiyonunda Axl’ın Thor ile iletişim kuran hayalet varlığını tasvir ediyordu, bu görüntü gülünç derecede korkunçtu.

Ancak filmlerin tekrardan yayınlandığı dönem, Thor: Love ve Thunder gibi filmlerin görsel efektler söz konusu olduğunda yenilenmesi anlamına geliyordu. Hayranlar en sonuncu MCU filmi Disney+’a geldiğinde Thor ile konuşan utanç verici derecede kötü bedensiz Axl’ın yeniden yapıldığını fark ettiler. Ne yazık ki yeni görsel efektler aslında orijinal olanlardan daha kötü. Karşılaştırmaya göz atmak isterseniz soldaki sinema göterimi, sağdaki ise Disney+ sürümü.

Tweeti görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayın.

250 milyon dolarlık bütçesi ile Thor: Love and Thunder şimdiye kadar yapılmış en pahalı filmlerden biridir. Ancak 250 milyon dolar, Axl’ın kafasının Thor’la konuşurken uzayda süzüldüğü iyi bir özel efekt için hala yeterli değildi. Belki de sorun, kavrama kadar yürütme ile ilgili de olabilir. Sonuçta kayan bir kafa her zaman biraz garip ve tuhaf görünecek ve hiçbir VFX sihirbazlığı bunu düzeltemeyecekti.

Thor: Love and Thunder’ın Disney+ çıkışından sonra yapılacak daha etkili bir hareket, sahneyi Force Ghost benzeri tam vücut Axl ile yeniden yapmak olabilirdi. Böylece sadece kafasının Thor’la konuşmasının aptallığını hafifletmek daha iyi gözükürdü.

Elbette Love and Thunder’ın aptal ve bilinçli olarak “çizgi roman” tarzı bir film olması gerekiyordu, bu yüzden belki de kafanın tuhaf görünmesi daha iyi olabilirdi. Fakat tuhaf ve itici olmak arasında ince bir çizgi var ve Thor: Love and Thunder bu çizgiyi Axl’ın havada duran kafasıyla aştı. Uzunca süre mizah konusu olan bu sahneyi sizler nasıl buldunuz? Aşağıda dalga geçilen bazı görsellere göz atabilirsiniz.

“Bu sahne 200 milyon dolarlık bir filmden.”
Sahne, 2002’de çıkış yapmış Scooby Doo filmindeki sahne ile bolca karşılaştırıldı.