Uyarı: Bu yazı Spider-Man: No Way Home – The More Fun Stuff Versiyonu hakkında ağır
spoiler içermektedir.

Yeniden yayınlanan filmin “The More Fun Stuff” etiketli yeni genişletilmiş kesiminde tadını çıkarabileceğiniz daha fazla Spider-Man: No Way Home sahneleri var. Marvel Studios ve Sony’nin Tom Holland’ın oynadığı başka bir solo film için yaptığı işbirliği inanılmaz bir başarı olduğunundan muhtemelen böyle bir şeye imza attılar ve parlayan eleştirel incelemelerin yanında izleyicilerden gelen coşkulu tepkilerle Spider-Man: No Way Home, şimdiye kadarki en büyük filmlerden biri oldu ve 1,9 milyar dolarla gişede tüm zamanların en çok hasılat yapan 6. filmi olmayı başardı.

Yeni kesimin film boyunca serpiştirilmiş yaklaşık 13 dakikalık yeni görüntüleri içerdiği ve süresini 2 saat 41 dakikaya çıkaracağı açıklandı. İşte Spider-Man: No Way Home – The More Stuff Versiyonuna eklenen her şey.

Film, Tom Holland, Tobey Maguire ve Andrew Garfield’ın Teşekkürü İle Açılıyor

Spider-Man: No Way Home’un genişletilmiş kurgusu için ilk önemli değişiklik, Tom Holland, Tobey Maguire ve Andrew Garfield’ın birlikte bu versiyonu tanıtmasıdır. Holland, filme verdikleri inanılmaz destek ve tepkiler için hayranlara teşekkür ederek sohbeti Zoom üzerinden başlatıyor. Garfield daha sonra film için minnettar olduğunu söylerken, Maguire Örümcek Adam dönüşünün parçası olmanın güzel bir deneyim olduğunu söylüyor. Spider-Man: No Way Home – The More Fun Stuff Version’un açılışı, Holland ve Maguire’ın Garfield’a onu sevdiklerini söylemesiyle sona eriyor.

Örümcek Adam’a Uzatılmış Hasar Kontrol Departmanı Soruları

Spider-Man’deki ilk yeni sahne Hasar Kontrol’ün Peter Parker’ı sorgulamasıyla geliyor. Ajan Cleary, Peter’dan Spider-Man: Homecoming sırasında feribotta ve Washington Anıtı’nda neler olduğu hakkında bilgi isteyen iki kısa an içinde gösteriliyor. Peter ne olduğunu açıklamak için elinden geleni yapıyor ve Örümcek Adam’ın herhangi bir zarar vermek veya insanları tehlikeye atmak gibi bir niyeti olmadığını belirtmek istiyor.

May Hala Hasar Kontrol Departmanı İle Tartışıyor

Hasar Kontrolü, başka bir Spider-Man: No Way Home – The More Fun Stuff Versiyon farkının merkezinde daha yer alıyor. May ve Cleary Peter’ın gözaltına alınması ve haksız muamele konusunda ileri geri giderler. Orijinal kesime kıyasla May Teyze konuşmasında daha fazla mücadele veriyor.

Tom Holland’ın Kardeşi Cameo Olarak Eklendi

Spider-Man: No Way Home’un uzatılmış kurgusuna yapılan eğlenceli eklemelerden biri, Tom Holland’ın kardeşi Harry Holland’ın önceden kaldırılan ancak şimdi eklenen bir “Soyguncu” olduğu kamera hücresinden ibaret.

J. Jonah Jameson, Peter Parker’ın Okuldaki İlk Gününü Tanıtıyor

Spider-Man: No Way Home – The More Fun Stuff Sürümü, Peter Parker’ın okuldaki ilk gününü tanıtmayı devralmasıyla başlayan J. Jonah Jameson kısmında biraz daha fazlasını içeriyor. Jameson, The Daily Bugle için rapor verirken herkesin Spider-Man’in okula başladığını bilmesini sağlarken gösterilir.

Peter Parker’ın Okuldaki İlk Günü Daha da Detaylandırılıyor

Peter Parker’ın okuldaki ilk gününden birkaç yeni an Peter’ın onu fotoğraflayan ve videoya çeken ilk öğrenci dalgasını bitirmesiyle başlıyor, ardından bir çocuk Peter ile kendisinin eskiden laboratuvar ortakları olduğunu söylüyor. Film daha sonra beden dersinde Peter’a odaklanıyor, beden öğretmeni ve bazı öğrencilerin onu duvara tırmanması için ısrar ettiğini gösteriyor ve Peter sonunda yapıyor. Daha sonra sıradaki kızlardan biri Peter’ın ne kadar sevimli olduğundan bahsediyor.

Betty Brant, Peter Parker Hakkında Uzun Bir Konuşma ve Röportaj Yapıyor

Spider-Man: No Way Home’daki en uzun yeni sekanslardan biri, Betty Brant’in röportajlarıyla geliyor. Burada Bay Harrington, Bay Wilson ve Bay Dell ile Örümcek Adam ile ilgili çeşitli konular hakkında konuşuyor. Bölüm, Betty’nin Peter Parker ile yaptığı özel röportajdan bir anla sona eriyor.

“Monster Mash” Şarkılı Sahne Doctor Strange’in Evinde Ara Sahne Olarak Gösterildi

Spider-Man: No Way Home – The More Fun Stuff Versiyonu, Sanctum Sanctorum’da Bobby Picket’ın hit şarkısı “Monster Mash” için bir sekans ekleyerek eğlenceye katkıda bulunuyor. Sahnede Peter, Ned ve MJ’in Sanctum’un bodrum katında çeşitli garip eşyalar bulduklarını gösteriyor. Muhtemelen en dikkate değer olanı, aynı zamanda büyülü özelliklere sahip olabilecek Sanctum Sanctorum’un model versiyonu gibi görünen şey. Ayrıca MJ ve Peter, içinde hareket eden ve Doctor Strange’in bir versiyonu gibi görünen gölgeli bir figür fark ederler.

Daily Bugle Electro ve Sandman’in Gelişini Yayıyor

J. Jonah Jameson’ın Spider-Man: No Way Home’da yer aldığı bir diğer yeni ekleme, Spider -Man’in Electro ve Sandman ile dövüşmesinin ardından geliyor. Jameson, elektrik hatlarını yok eden kavgadan sonra açıklama yapması için gösterisine bir elektrik işçisini çağırır. İşçi, Spiderman’in pis bir adamla ve elektrik gücü olan biriyle dövüştüğünden bahseder. Bu, Sandman ve Electro’nun çoğunlukla doğru bir tanımı olsa da, Jameson işçiye inanmaz ve içki içip içmediğini sorgular.

Örümcek Adam ve Kötüler Happy’nin Dairesine Gidiyor

Spider-Man: No Way Home – The More Fun Stuff Versiyonu’nda çok hızlı yeni bir sahnede Peter, May Hala ve çok evrenli kötü adamlar Happy Hogan’ın dairesine seyahat ederken geliyor. Film Peter, May, Electro, Doc Ock, Norman Osborn ve Sandman’in birlikte asansöre bindiği küçük bir anı içeriyor. Bu görüntüler filmin konusuna hiçbir şey katmaz ama komik ve garip durduğu gerçek.

Matt Murdock Sahnesi Uzatıldı

Daredevil hayranları Spider-Man: No Way Home’un genişletilmiş kurgusu ek bir Matt Murdock sahnesi içerdiği için sevinebilir. Happy, Hasar Kontrol tarafından çalınan Stark Industries teknolojisiyle bir ilgisi olup olmadığı konusunda sorgulanır ve Matt’i avukatı olarak işe alır. Kötü adamlar, May ve Peter’ın dairesine vardığını gösteren bir uyarı aldığında Happy’nin dikkati dağılır. Matt yasal uzmanlığını gösterme şansı bulamasa da Happy’e çok fazla terlememesini söyler. Bu yorum, Happy’nin ona kör avukatın bunu nasıl bilebileceğini sormasını sağlar.

Garfield ve Maguire’ın Sohbet Sahneleri Daha da Uzatıldı

Andrew Garfield ve Tobey Maguire’ın Örümcek Adamları, Spider-Man: No Way Home – The More Fun Stuff Version’daki son savaştan önce sohbet etmek için fazladan zaman kazandı. Konuşma, Garfield’ın Örümcek Adam’ının bir süper kahraman olarak geçirdiği zamanları düşündüğünde, farklı bir şekilde yapabilmeyi dilediği birçok şey olduğunu söylemesiyle başlar. Maguire’ın Örümcek Adamı bundan sonra araya girerek ikinci bir şansın iyi olacağını söyler. Her iki satır da oyuncuların yeni Örümcek Adam filmlerinde rol almakla ilgilendiklerini ifade ediyor olarak okunabilir. Bu sahnedeki son yeni diyalog, Garfield’ın Örümcek Adam’ının üçünün bunu tekrar yapması gerektiğini ve karşılaşmadan sonra numaralarını alacağını ve üç Örümcek Adam’ın büyük ekranı tekrar paylaşma şansını elde edeceğini söylemesiyle geliyor.

Holland ve Garfield Maguire’ın Örümcek Ağını Sorgulamaya Devam Ediyor

Spider-Man: No Way Home’un genişletilmiş kurgusu, Tobey Maguire’ın Spider-Man’inin son savaştan önceki sohbette geçen organik ağı hakkında ek bir konuşma içeriyor. Garfield ve Holland’ın versiyonları, bilinçli bir hareket olup olmadığını veya ağı çekmek için herhangi bir hareket yapması gerekip gerekmediğini sorgulayarak bunu nasıl yapabildiğini soruyor. Son yeni diyalog satırı, Garfield’ın Örümcek Adam’ı ağların fışkırdığı delikleri görmek istediğini söylediğinde geliyor.

Tobey Maguire’ın Peter’ı İnanılmaz Örümcek Adam Maceralarını Düşünüyor

Ayrıca Spider-Man: No Way Home – The More Fun Stuff Versiyonunda Tobey Maguire’ın Peter Parker’ı için küçük bir yeni an daha var. Üç Örümcek Adam’ın yaşadıkları farklı maceraları tartıştıkları sohbet sırasında Maguire’ın Peter’ı, Örümcek Adam’ın hayatının fantastik doğası karşısında hayrete düştüğünü söylüyor. Bununla birlikte o ve Garfield, çılgın kötü adamlarla savaşmak, uzaylılarla savaşmak veya çoklu evrende seyahat etmek çok yaygın hale geldiğinden, her şeyin aynı anda biraz sıradan hissetmeye başladığı konusunda hemfikir olduğunu belirtmesiyle sona erer.

Yeni After Credit Sahnesi Yayınlandı

Spider-Man: No Way Home’un uzatılmış kesiminin en büyük değişikliklerinden biri jeneriğin ardından geliyor. Burada yeni bir Spider-Man: No Way Home post-credits sahnesi var. Sahne, Betty Brant’ın lisenin son dört yılını vurgulayan bir bölümü de dahil olmak üzere, öğrencilerin Midtown School’da gördükleri bazı videoları tanıtıyor. Sahne Örümcek-Adam: Eve Dönüş ve Örümcek-Adam: Evden Uzakta’dan kısa bakışlar sunuyor, ancak kullanılan fotoğraf veya videoların hiçbiri Peter Parker’ı içermiyor. Hatta Spider-Man: Far From Home’daki Avrupa gezisinden bir sınıf fotoğrafı önünde bir güvercin uçtuğu sırada Peter’ın yüzünü gizler. Burada Doctor Strange’in herkesin Peter Parker’la ilgili hafızasını silen büyüsünün, yüzüne veya varlığına dair belgelenmiş herhangi bir kanıtı da kaldırarak insanların onu hatırlamamasını sağlamaya yardımcı olduğu anlaşılıyor.

Sahneler ve after credit bölümü bu şekildeydi, toplamda 13 dakika süren bu sekansları nasıl buldunuz?