Scream, ülkemizdeki adıyla Çığlık filmi Ocak ayında gişenin donmasını önleyen tek film oldu ve bu ünlü slasher film serisinin üçüncü hafta sonu yeni ülkelerde gösterime girmesiyle birlikte resmi geliri 100 milyon doları aştı.

Scream, 30 milyon doları aşan çok başarılı bir açılış hafta sonu geçirdikten sonra, korku devam filmi üçüncü hafta sonunda 7.35 milyon dolar daha kazanmayı başardı ve ikinci hafta sonu gelen 12.4 milyonluk kazançtan sadece %40’lık bir düşüş oldu. Bu, yurtiçi toplamını 62.13 milyon dolara çıkardı. Bununla beraber hafta sonu uluslararası alanda 6.5 milyon dolar kazandı ve yabancı ülkelerdeki gişesini 44,1 milyon dolara çıkardı. Her iki toplamı bir araya getirdiğinizde 100 milyon dolar barajını kabaca 106 milyon dolarla tamamladıklarını görebiliriz.

Bu veriler neden önemli? diyecek olursanız beşinci Scream filmi, Scream 4’ün sadece 97 milyon dolar hasılat yapan gişesini çoktan geçti. Ayrıca 4. filmin 40 milyon dolarlık bütçesine karşın 5. film 24 milyon dolar bütçeyle kazancını büyük ölçüde artırmış gibi gözüküyor. Büyük olasılıkla altıncı bir Scream filminin yolda olduğunu bile düşünebiliriz.

Scream, Spider-Man ile birlikte Ocak ayı gişesi konusunda sinemaların ihtiyaç duyduğu istatistiği sağladı. 10 yıl aradan sonra büyük bir başarı elde etti ve dünyanın dört bir yanına yayılan yeni bir korku filmi hayranlarını çok mutlu etti. Kaçınılmaz devamı da dahil olmak üzere bu seriyle ilgili en son haberler için bizi takipte kalmaya devam edin.