Her yıl yapılan üniversiteye geçiş sınavı bu yıl da sorunsuz bir şekilde tamamlandı, hatta sonuçlar geçtiğimiz günlerde açıklandı. Aldığınız puana kıyasla hangi Marvel karakteri olduğunuzu merak ediyorsanız doğru yerdesiniz, işte puanınıza göre sıraladığımız bazı Marvel karakterleri.

0-100 | Groot

Eğer Groot olduğunuzu fark ettiyseniz sanıyoruz ki artık çok geç… Öğrenmeniz gereken daha çok şey var, iyisi mi en baştan okulu bırakın ve bir dil kursuna yazılın. Öğrendiğiniz her kelime sizin yararınıza olacaktır, daha iyi bir puanla görüşmek üzere.

100-200 | Loki

MCU’nun ilk aşamasında Thor’un yeterince takdir edilmeyen küçük kardeşi olarak tanıtıldığından beri, Loki her zaman serinin en ilginç karakterlerinden biri olmuştur. Çoğu zaman mantıklı kararlar vermese bile en azından düzelmek için çabalıyor. Bir sonraki yıl güneş üzerinize doğabilir, hazırlıklı olun.

200-300 | Peter Parker

Peter Parker’ın kişisel başarısı bir yana, matematik alanında da oldukça başarılı bir karakterdir. Ancak listede şu anda bulunduğu konum diğer karakterler göz önüne alındığında oldukça adaletli gibi gözüküyor. Geometriyi oldukça iyi bildiğini iddia etse de Spidey haylazlıkları yüzünden sınavdan ortalam bir puanla geçiyor. “Bu karakter zeki ama çalışmıyor.”

300-400 | Bruce Banner

Bruce MCU’nun aradığı zeki karakter olarak önemli bir rol oynuyor, bilim alanındaki zekası oldukça ileri ve bu puanlarda dolaşan biriyseniz kendinizi asla küçümsemeyin. MCU’nun son zamanlarda onu daha da akıllaştırması belki de size bir gönderme olabilir, sonuç olarak yıllar süren bir evrimden sonra en son Hulk hali bile zekileşti.

400-500 | Doktor Strange

Herkesin bildiği gibi Stephen Strange daha önceden doktordu. Karakterimiz her türlü alanda oldukça zeki. Eminiz ki bir şeyleri tamir edemez veya hackleyemez, çünkü Tony’nin aksine mekanik alanda bir getirisi yok. Ancak zekası sadece Kadim Kişi’nin anlayabileceği yazıları anlamasıyla bile ölçülebilir.

500+ | Tony Stark

Bu karakterleri Dehamız, Milyarderimiz, Playboyumuz ve Hayırseverimizle kıyaslamak tam olarak doğru değil. Tony’nin IQ’su 270, yani anlayacağınız deha seviyesinde bir zekası var. Sınavdan 500 üzeri puan aldıysanız içinizde yatan potansiyel bir Tony Stark olabilir. Birçoğunuz Black Panther’in kardeşi Shuri nerde diyecektir, onun ise şu anda bu listede olmamasının asıl nedeni vibranyum.

Iron Man 2’de, Iron Man’in yeni ark reaktörü için vibranyum oluşturmada parçacık hızlandırıcısını kullandığı zamanları hatırlıyor musunuz? Evet! Shuri Stark’tan daha yaratıcı şeyler yapabilir, onun kaynağı sınırsız düzeyde, ancak vibranyumu tekrardan yapan adam Tony Stark’ın ta kendisidir.

Sonraki:

Burcunuza Göre Hangi Marvel Karakterisiniz?