James Gunn, Marvel Sinematik Evreninde ilk kez 2014 yılında orijinal Guardians filmiyle damgasını vurdu ve ardından 2017’de Vol. 2 filmini yönetti. Gunn’ın galaksiler arası destanının şu anlık son bölümü olacak olan 3. film ise 2023’te piyasaya sürülecek.

Deadline’ın Hero Nation podcast’inde şu anda dünyanın bir numaralı dizisi olarak adlandırılan HBO Max serisi Peacemaker’ı tartışmak için konuşan Gunn, üçüncü Guardians filmine de değindi ve hayranlarını şaşırtacağını söyledi. Ayrıca üçüncü filmin orijinal ekibin birlikte görüldüğü son bölüm olacağınıda belirtti.

Bu bizim için son. İnsanlar bu Muhafız ekibini son kez görecekler… Sadece karakterlere ve hikayeye sadık olmak istiyorum, insanlara hikaye için hak ettikleri sonucu vermek istiyorum.

Gunn, hayranları serinin üçüncü bölümü hakkında ilk kez uyarmıyordu. Geçmiş röportajlarında serinin dördüncü bölümünün yeni bir Galaksinin Koruyucuları kadrosuna sahip olacağını söylemişti, ancak kimlerden oluşacağı hala büyük bir gizem. Artık orijinal ekibin hikayesi sona erdiğine göre Marvel’ın bu başarıyı bir sonraki Guardians ekibiyle tekrarlayabileceğini umuyoruz.