Korku türünde adını duyuran Sam Raimi, hem The Shadow hem de Batman’in haklarını elde edemeyince 1990’larda Darkman ile kendi kahramanını yaratarak çizgi roman dünyasında şansını deneyecekti. Ancak gerçek kırılma noktası çoğu eleştirmenlerce beğenilen ve modern süper kahraman türünün yeniden tanımlanmasına yardımcı olan Tobey Maguire liderliğindeki Örümcek Adam üçlemesiydi.

Filmin vizyona girmesine bir aydan az bir süre kala AMC stüdyoları, film ve Doctor Strange’i tartışmak için Sam Raimi ile görüştü. Raimi, karakterin geçmişine bakarak yaygın bir popülariteye sahip olmaması ve görünüşte şansı düşük olması nedeniyle bir Doctor Strange filminin çekileceğini asla düşünmediğini söyledi. Raimi’nin dedikleri şu şekilde:

“Doctor Strange, Marvel için ikinci veya üçüncü sınıf bir karakter gibiydi. Açıkçası büyük popüler isimleri Örümcek Adam, Fantastik Dörtlü, Yenilmezler, Kaptan Amerika ve Thor’du. Bir Doctor Strange filmi yapacaklarını hiç düşünmemiştim. Sadece mümkün olmaktan çok uzak görünüyordu.”

Raimi’nin belirttiği gibi, MCU’nun popülerleşmesine yardımcı olan karakterlerin çoğu, birbirine bağlı maceralarından önce düşük seviyeli karakterler olarak kabul edildi ve Doctor Strange’de onlardan biriydi. Marvel Studios, çoğu filmiyle karakterlerinde başarılı olduğunu kanıtladığından beri daha az bilinen karakterleri ortaya çıkarmak için çeşitli yazarlardan yararlanmaya başladı. Shang-Chi ve Eternals ise bunun en sonuncu örneği.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ı bekleyenler için, film 6 Mayıs’ta eşzamanlı olarak vizyona girecek.