Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın yönetmeni Sam Raimi, Marvel Sinematik Evreni’ndeki favori karakterini açıkladı ve bu karakter, çoğumuzun yakından tanıdığı Mistik Sanatların Ustası değil. Doctor Strange’in devam filmi 6 Mayıs’taki çıkış tarihine hızla yaklaşıyor ve potansiyel olarak MCU’da çığır açan bir değişime işaret edecek. Hikaye, Benedict Cumberbatch’in Stephen Strange’ini çoklu evrenin sınırlarını aşan bir yolculukta görecek. Ona Wong ve Scarlet Witch gibi eski mistik müttefiklerin yanı sıra boyutlar arası geçiş yapabilen America Chavez karakteri eşlik edecek.

Moviepilot ile yaptığı bir röportajda Raimi, MCU’daki hangi karakterin kişisel olarak favorisi olduğunu ortaya koydu. Yönetmene, kapsamlı sinema deneyinin bir parçası olan hangi kahramanın kişisel favorisi olduğunu bilmek isteyen bir hayran tarafından sunulan bir soru soruldu. Raimi birkaç yıldır Doctor Strange dünyasına dalmış olsa da cevabı Örümcek Adam oldu. Cevabını detaylı olarak görmek isterseniz:

“Bence Örümcek Adam her zaman en sevdiğim MCU karakteri oldu. Çoğunlukla herkesin onu sevmesi nedeniyle bir insan olarak tanımlanabilir. Sorunları var, cildi kötü, ödevini yapması gerekiyor, yeterli parası yok ve yine de doğru olanı yapmak için mücadele ediyor. Elindeki her şeyi ortaya koyabilir, doğru olanı yapmak için her şeyi feda eder ve gerçekten özdeşleşebileceğiniz, örnek alabileceğiniz biri. Harika bir süper kahraman filmi hakkında sevdiğim şeyleri somutlaştırıyor, ‘Bunu yapabilirim, bunun küçük bir kısmı ben olabilirim’. Ve hikayeyi doğru anlatırlarsa ‘Bu ben olacağım’ diyerek sinemadan ayrılırsınız.”

Görünüşe göre Raimi, onlarca yıldır sevdiği ve 2000’lerde ona büyük tanınırlık kazandıran karaktere hala sadık. Yönetmenin cevabı birçok hayranın, 1962’deki başlangıcından bu yana karakteri sevme nedeni olarak belirttiği şeyi, bir süper kahraman olarak olağanüstü yaşamının yanı sıra kişisel mücadeleler yoluyla doğasında var olan ilişki kurabilmeyi kapsıyor.

Hayranlar henüz Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ı görmemiş olsa da Raimi’nin MCU’da daha fazla iş yapması için şimdiden talep var. Maguire’ın yakın zamanda geri dönüşü ve hatta Doctor Strange 2’deki söylentilere göre bir sahneyle karşılanmasıyla beraber resmi bir Spider-Man 4 olasılığı hiç bu kadar gerçek olmamıştı. Ne olursa olsun bu cevap, Raimi’nin Spider-Man’e olan sevgisi ilk Marvel filminin gölgesinde olduğundan oldukça anlaşılabilir.