J.R.R. Tolkien’in yazarı olduğu Yüzüklerin Efendisi kitapları bir kez daha uyarlandı. Bu kez ana hikayenin geçmişine gideceğimiz Yüzüklerin Efendisi, bir Amazon dizisi olarak karşımıza çıkacak. Yüzüklerin Efendisi dizisinden ilk görsel resmi olarak geldi. Ayrıca Amazon, dizinin tarihinide belirledi.

Beyazperde’de yer alan habere göre, yalnızca bir sezonu için 465 milyon dolar harcama yapılan The Lord of The Rings (Yüzüklerin Efendisi) dizisinin Amazon gösterim tarihi 2 Eylül 2022 olarak belirlendi.

Dizinin çekimlerinin bugün tamamlandığı açıklandı. Yeni Zelanda’da çekilen The Lord of The Rings’in ilk görselinde ise İkinci Çağ’a doğru adım atıyoruz. Ancak hangi topraklarda olduğumuzu bilmiyoruz.

The Lord of The Rings dizisinde tanıdık yüzlerin görülebileceği söyleniyor. Görselde görülen beyazlar içerisindeki figürün ise kim olduğu bilinmiyor.

The Lord of The Rings dizisi, Peter Jackson imzalı Yüzüklerin Efendisi ve The Hobbit serisinden yüzyıllar öncesinde geçecek. Henüz dizinin konu detayları saklanıyor. Ama Numenor Krallığı dönemine götüreceği biliniyor. Dunedain soyunun hikayesinin anlatılacağı dizide Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark,
Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers ve Daniel Weyman oyuncu olarak performans sergileyecekler.

Kaynak : https://www.cnbc.com/ https://edition.cnn.com/