JRR Tolkien’in sevilen fantastik romanları, Yüzüklerin Efendisi dizisi Amazon Prime Video’da yeni bir uyarlamanın başlangıcına yaklaşıyor. Gösteri, Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi serisini 2000’lerin başında Frodo’nun macerası etrafında dönen bir üçlemeyle Hollywood’a getirmesinden sonra geliyor. Yönetmen daha sonra Bilbo Baggins’in ardından Hobbit filmlerinin üçlemesini yönetmeye geri dönmüştü.

Variety’den gelen bir rapora göre, Saul Zaentz Co., Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi mülküne bağlı birçok film ve oyun haklarını içeren hisselerini satmaya karar verdi. Bu hakların satışının bu hafta gerçekleşmesi bekleniyor ve Amazon’un bu hakları elde etmek ve Yüzüklerin Efendisi serisindeki sahipliğini genişletmek için “birinci” adaylar listesinin başında olduğu bildiriliyor.

Saul Zaentz Co.’nun haklarını satma kararı Hollywood’da büyük bir ihale savaşının fitilini ateşleyebilir. Çünkü şirketin her Tolkien mülkü için en az 2 milyar dolar alması bekleniyor. Amazon ise bu hakları satın alırsa yakında çıkacak olan dizileri ve filmleri yeniden çekme fırsatına sahip olacaktır. Elbette diğer büyük stüdyoların da Yüzüklerin Efendisi’nin film haklarını almak için ellerinden geleni yapması bekleniyor. Warner Bros. Yüzüklerin Efendisi’nin yeniden başlatılmasının hiçbir şekilde olumlu karşılanmayacağını da biliyor olabilir, bu nedenle ihale dışı kalmayı ve başka bir stüdyonun bu olası hatayı yapmasına izin vermeyi seçebilir.