Marvel’ın What If…? yeni bölümü Zihin Taşı’nın MCU’nun en güçlü Sonsuzluk Taşı olduğunu güçlü bir şekilde kanıtladı, ama gerçekten en güçlüsü mü? İlk olarak Loki’nin asasının arkasındaki güç olarak tanıtılan Zihin Taşı işin sonunda hem Ultron’u hem de Vision’ı doğurdu ve aynı zamanda Scarlet Witch’in güçlerini uyandırmaya dahil oldu.

Sonsuzluk Taşlarının her biri inanılmaz derecede güçlü. Güç Taşı gibi bazı taşlar açıkça silah gibi. Zaman Taşı gibi olanlar ise güçlerinde daha soyuttur, ancak yanlış ellerde olduklarında oldukça tehlikeli olduğunu unutmamakta fayda var. İlk bakışta, Zihin Taşı grubun en güçlüsü gibi görünmüyor çünkü daha soyut kategoriye giriyor. Ancak gücünün zirveleri muazzam ve Akıl Taşı’nın yapabileceği şeyler henüz ekranda keşfedilmemiş gibi gözüküyor.

Zihin Taşı’nın en güçlü Sonsuzluk Taşı unvanına yönelik en güçlü iddiası, kelimenin tam anlamıyla bilinçli yaşam yaratabilmesidir, bu diğer taşların hiçbirinin yapamayacağı bir şey. Zihin Taşının Vision’da bulunması saf savaş gücü açısından tüm MCU’daki en güçlü karakterlerden biri olduğunu kanıtladı. What If…? Thanos’u yalnızca Zihin Taşı ile, yani Mad Titan diğer beş Sonsuzluk Taşı’nın tümüne sahip olsa bile hızla yenebileceği gerçeği de dahil olmak üzere Akıl Taşı adına zorlayıcı argümanlar yarattı.

Ultron’un Zihin Taşı’nı vahşice kullanması saf bir silah olarak diğer Sonsuzluk Taşlarından daha zayıf olmadığını ve potansiyelinin hepsinden daha büyük olabileceğini gösteriyor. Yine de yaşanan olaylar Thanos’u nasıl bu kadar kolay alt edebildiğini açıklamıyor. Hangi Sonsuzluk Taşı’nın gerçekten en güçlü olduğunu söylemek zor ancak MCU, Zihin Taşı için oldukça sağlam bir altyapı hazırlyor gibi gözüküyor.